İngilizce alıştırmalar

Obligation Konu Anlatımı - Must / Have to Kullanımı

İngilizce öğrenme sürecine yeni başlayanlar için çoğu zaman oldukça karışık gibi görünen modals konusu, düzenli İngilizce çalışma sistemi kurarak ve modals ile ilgili alıştırmalar yaparak kolaylıkla çözülebilecek bir konudur.

Simple Past Tense - İngilizce Geçmiş Zaman

Simple Past Tense yani Türkçe karşılığıyla İngilizce geçmiş zaman şimdiki zamandan önce bir zaman diliminde tamamlanmış olan eylemleri ifade ederken kullanılır. Simple Past Tense’de eylemin gerçekleşme süreci önemli değildir. Asıl durum o eylemin geçmişte tamamlanmış olmasıdır. Eylem geçmişte yakın bir zamanda ya da uzun bir zaman önce olabilir. O halde İngilizce konuşma sırasında en çok kullanılan zamanlardan biri olan Simple Past Tense konusunu ve dikkat edilmesi gereken noktaları ayrıntılı bir şekilde öğrenmeye başlayalım.

Irregular Verbs – Düzensiz Fiiller

İngilizce fiiller düzenli ve düzensiz fiiller olmak üzere iki kısma ayrılır. Bu ayrımın ana nedeni ise Past Tense ve Present Perfect Tense cümlelerinde fiillerde yaşanan değişimdir.

Simple Present Tense - Geniş Zaman

İngilizce gramer konuları arasında en fazla kullanılan Simple Present Tense ya da geniş zaman İngilizce fiil çekimi bakımından da kullanımı en kolay olan zamanlardan biri olarak bilinir.

Used to Kullanımı Hakkında Merak Ettiğiniz Her Şey

Geçmişteki alışkanlıklardan bahsederken kullanılan used to kalıbı İngilizcenin en zevkli gramer konularından birini oluşturur. O halde hem kolay hem de zevkli olan bu gramer konusu hakkında daha detaylı bilgi almak için sizler için hazırladığımız içeriğe göz atmaya başlayalım.

Present Perfect Tense - Since / For Konu Anlatımı

İngilizce öğrenme sürecinde olan öğrencileri en çok zorlayan gramer konularından biri olan Present Perfect Tense konusunun bu derece zorlayıcı olmasının ilk nedeni bu zaman dilimin Türkçe karşılığının olmamasıdır.

Possessive Pronouns - İyelik Zamiri İngilizce Konu Anlatımı

İngilizce öğrenme sürecinde olan herkesin mutlaka bilmesi gereken konulardan biri olan Pronouns yani zamirler, Türkçe'de olduğu gibi bir isim grubunun yerine kullanılan sözcükler olarak bilinir. Zamirler İngilizce’de 4 ayrı kolda işlenir.

Possessive Adjectives - İyelik Sıfatı İngilizce Konu Anlatımı

İster İngilizce öğrenme sürecine yeni başlayanlardan biri isterseniz de İngilizce seviyenizi geliştirmek için İngilizce çalışması yapıyor olun; öğrencilerin en çok zevk aldığı konulardan biri olan Possessive Adjectives konusunu çalışırken oldukça eğleneceğinize emin olabilirsiniz.

İngilizce Tarihler Nasıl Yazılır ve Okunur?

İngilizce öğrenme sürecinde öğrencileri genellikle tarih yazımı konusu zorluyor. Oldukça basit bir mantığı olan İngilizce tarih yazımı konusunu, sizler için maddeler halinde hazırladık. Bu sayede İngilizce tarihler konusunda kafanızda hiçbir soru işareti kalmayacak.

Present Continuous Tense - İngilizce Şimdiki Zaman Konu Anlatımı

Present Continuous Tense yani Türkçe karşılığıyla şimdiki zaman o anda gerçekleştirilen eylemleri ifade ederken kullanılır.

Passive Voice, Passive Voice Konu Anlatımı - Etken Edilgen Cümleler

Passive voice konusu sanılanın aksine düzenli çalışma ve pratik yaparak rahatlıkla üstesinden gelebileceğiniz bir gramer konusu olarak bilinir.

İngilizce Sayılar ve Okunuşları

İngilizce sayıları en hızlı ve doğru şekilde öğrenmek ve okumak için sizin için hazırladığımız bu akılda kalıcı yöntemleri kullanabilirsiniz.

İngilizce Saatler Nasıl Okunur? İngilizce Saatlerin Yazılışı

Günlük hayatta İngilizce kullanmak zorunda kalıyorsanız, öğrenmeniz gereken başlıca bilgi İngilizce saatler konusu olacaktır. Hadi o zaman birlikte İngilizce saatlerin yazılışı, İngilizce nasıl saat söylenir ve İngilizce saatler nasıl yazılır sorularına cevap bulalım.

Future Tense – İngilizce Gelecek Zaman

Simple Future Tense - İngilizce gelecek zaman ile cümle kurarken 2 adet yardımcı fiil bulunur. ‘’Will’’ ve ‘’Shall’’ bu ingilizce zaman için kullandığımız yardımcı fiili oluşturur.

Future Perfect Tense

Future Perfect Tense, gelecekte belli bir zamanda tamamlanması beklenen eylemler için kullanılır. Tüm gelecek zaman formlarda olduğu gibi zaman zarflarıyla birlikte kullanılamaz.

Future Continuous Tense

Future continuous tense, gelecekte belli bir anda devam etmekte olacak eylemleri anlatmak için kullanılır. Tüm gelecek zaman formlarda olduğu gibi zaman zarflarıyla birlikte kullanılamaz.

Can Can’t Kullanımı Mutlaka Bilmeniz Gerekenler - İngilizce Konu Anlatımı

Türkçe karşılığı -ebilmek, -abilmek anlamına gelen can ve can’t yetenek, olasılık, rica ve izin gibi durumlardan bahsederken kullanılmaktadır.

Articles Konu Anlatımı - (a / an / the)

İngilizcede bir ismi belirli ya da belirsiz olarak tanımlamaya yardımcı olan articles İngilizce öğrenmeye yeni başlayanların ilk öğrenmesi gereken konulardan birini oluşturur. Buna karşın ileri seviyede İngilizce bilenler bile bu gramer konusunda çoğu zaman hata yapabilmektedir. O halde Wall Street English olarak sizler için detaylı bir şekilde hazırladığımız İngilizce articles konusuna birlikte göz atmaya başlayalım.

Modals Konu Anlatımı - Could and Would Kullanımı

İngilizce gramer konularının olmazsa olmazlarından biri olan modals, özellikle İngilizce öğrenmeye yeni başlayanlar için oldukça karışık gelebiliyor. Buna karşın modals kurallarını bol bol İngilizce alıştırmalarla destekleyerek konunun pekişmesi oldukça kolaydır. Wall Street English olarak modals konularında karışıklık yaşamanızı önlemek için Modals listesini parça parça öğrenmenize destek olacağız. O halde ilk olarak would ve could kullanımı hakkında detaylı incelemelere başlayalım.