Wall Street English | İngilizce Dil Okulu

İNGİLİZCE EĞİTİM METODUMUZ

blended-method
BİLGİ FORMU
Hemen formu doldurun, sizi arayalım.
 
 
 
 
 
 
Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Aydınlatma Metnini Okudum, Onaylıyorum.
    
 
    
  
  
İngilizce Seviye Tespit Sınavı      SEVİYE TESPİT SINAVI
   
İngilizce Kursları ve Eğitimler      KURSLAR ve EĞİTİMLER
   
WSE İletişim Bilgileri      BİZE ULAŞIN
   
İngilizce Öğrencileri Görüşler      BAŞARI HİKAYELERİ
 
Dil öğretiminde yaygın olarak uygulanan, öğretmen merkezli ezbere dayalı klasik sınıf sisteminde, dersi hazırlayan, anlatan, öğrencilerin dil bilgisi, kelime, telaffuz ve benzeri hatalarını düzelten, yani derste zamanın çoğunu alan kişiöğretmendir. Öğrenci bu sistemde yeterince pratik imkanı bulamaz, dil hakkında verilen bilgileri ezberleme durumunda kalır.

Buna karşılık WSE Blended (Harmanlanmış) Metot ise bütünüyle öğrenci merkezlidir ; öğrenci multimedya ortamında yanlış yapma endişesine kapılmadan ve kendi temposunda görerek, işiterek, okuyarak, çeşitli alıştırmalarla sürekli pratik yaparak dili bir alışkanlık-beceri haline getirir. . Blended Metot ile öğrenci, öğretmen yönlendirmesi ve desteğinde öğrendiklerini pekiştirir, konuşulanları rahatlıkla anlar, tereddütsüz konuşur.Wall Street English Dil Edinim Döngüsü

Dil edinim döngüsü Wall Street English öğrenim metodunun temelini oluşturur. Bir çok dil bilimci, ikinci dilin bir çocuğun anadilini öğrendiği gibi spontan olarak edinilebileceğini, klasik sistemde olduğu gibi kelime ve dil bilgisi kurallarını ezberlemekle öğrenilemeyeceğini söylüyor. Bu sebeple Wall Street English metodunda "Dil Edinim Döngüsü" nde izlenmesi gereken sürecin birebir uygulandığını göreceksiniz.


WSE Blended Metot - Eğitim Döngüsü


Kişisel Eğitim Programı ve Oryantasyon

İngilizce eğitiminde öğrencinin ihtiyacının tam olarak anlaşılıp buna uygun çözümlerin sunulması çok önemlidir. Öğrencinin eğitime başlayabilmesi için öncelikle seviyesinin belirlenmesi gerekir. Wall Street English’e gelen öğrencilerin seviyeleri uluslarası standartla hazırlanmış bir Seviye Tespit Sınavı ile ölçülür. İngilizce seviyesi tam olarak belirlenen öğrenciler, Eğitim Danışmanları ile biraraya gelir. Eğitim Danışmanları öğrencilerin İngilizce hedefleri ve ihtiyaçlarını titizlikle analiz eder ve , öğrencinin ihtiyaçları doğrultusunda, kendisine özel bir İngilizce eğitim programı sunar. Klasik sistemin aksine, Wall Street English sisteminde öğrenciler sınıf açılmasını beklemeden hemen eğitimlerine başlayabilirler. Eğitime başlamadan önce tüm öğrencilere 2 bölümden oluşan oryantasyon dersi verilir.

Oryantasyon derslerinin amacı öğrencileri Wall Street English İngilizce Öğrenme ve Çalışma Metodu hakkında bilgilendirmek, İngilizce öğrenme sürecinde uygulanması gereken doğru çalışma alışkanlıklarını kazandırmak ve sunulan destekleyici pratik çalışmalarını tanıtabilmektir.


Çalışma Sistemi ve Dersler

Wall Street English Dil Edinim Döngüsü'nü oryantasyon programında tanıyan öğrencilerin ilk dersleri, kendi seviyelerine göre, yeni kelimeler, deyimler ve gerçek hayattan alınmış canlandırmalar içeren Interaktif Dersler ile başlar. Online olarak gerçekleştirilen bu derslerin amacı dinleme, tekrar etme ve okuma yoluyla konuşma becerilerini geliştirebilmektir. Bu Interaktif Dersleri, Wall Street English merkezlerinde ya da internete bağlanılan herhangi bir yerde tamamlayabilmek mümkündür. Çalışmalarını merkezlere gelerek yapmak isteyen her öğrenci, sorularını cevaplayacak bir Personal Tutor (Rehber Öğretmen)'a ulaşabilmektedir.

Çalışmanın sonraki basamağı, çeşitli yazma aktivitelerini ve egzersizlerini içeren Dijital Kitaptır. Öğrenciler, Interaktif Derslerini ve Dijital Kitap egzersizlerini tamamladıktan sonra Encounter derslerine alabilirler. Öğrenciler Encounter derslerine , her seviye için haftalık olarak hazırlanan gün ve saat alternatiflerinin yer aldığı ders programlarından kendilerine uygun gün ve saati seçerek katılabilirler.

Eğitim sistemimizin önemli aşamalarından Encounter Dersleri uzman öğretmenlerin rehberliğinde gerçekleştirilen uygulamalı pratik dersleridir. Öğrenciler, kendi seviyelerinde, max.5 kişiden oluşan bu sınıflarda Interaktif Dersleri ve Dijital Kitap çalışmalarını pratik ederek bol bol İngilizce konuşurlar. Uygulamalı pratik dersleri, İngilizce iletişim becerilerine ve bunları kullanırken öğrencinin kendine olan güvenini geliştirmeye yoğunlaşmaktadır.


WSE Blended Metot - Çalışma Sistemi ve Dersler


Dersleri Destekleyen Pratik Çalışmalar

Wall Street English metodunda, uygulama derslerine ek olarak, öğrencilerin daha fazla pratik yapabilmeleri amacıyla, katılımın isteğe bağlı olduğu Complementary Class (Akıcı Konuşma Sınıfı) , Social Club (Sosyal Kulüp) ve Chat Hours (Sohbet Saatleri) olarak üç ayrı çalışma daha bulunur.

Akıcı Konuşma Sınıfları (Complementary Class): Aynı seviyede az sayıda öğrencinin katılımıyla uzman bir öğretmenin rehberliğiyle gerçekleşen, yeni kelime ve deyimlerle konuşma becerilerini süsleyebilmek ve geliştirmek üzere yapılan pratik çalışmasıdır.

Tatil planları yapmak, restoranda yemek siparişi vermek, bir iş görüşmesinde bulunmak gibi bir çok değişik konuda tartışmalar yapılarak öğrencilere daha fazla pratik imkanı sunulmuş olur.

Sosyal Kulüp Aktiviteleri (Social Club): Edinilen konuşma becerilerini çeşitli oyunlar ve eğlenceli aktiviteler eşliğinde geliştirmek amacıyla yapılan pratik çalışmalardır. Öğretmenler tarafından yönetilen sosyal kulüp aktiviteleri merkez içinde organize edilebildiği gibi, sanat galerisi ziyaretleri, ingilizce tiyatro performansları, spor aktiviteleri ve karaoke geceleri gibi merkez dışındaki etkinliklere katılarak da gerçekleştirilebilmektedir.

Sohbet Saatleri (Chat Hours): Öğrencilerin uzman bir öğretmenle istedikleri konularda serbestçe sohbet ederek İngilizce pratiği yaptığı bir çalışmadır.


Pearson        © WSE Türkiye 2013        Gizlilik       Franchising       İngilizce Öğreniyorum