Wall Street English | İngilizce Dil Okulu

İNGİLİZCE EĞİTİM METODUMUZ

blended-method
BİLGİ FORMU
Hemen formu doldurun, sizi arayalım.
 
 
 
 
 
 
Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Aydınlatma Metnini Okudum, Onaylıyorum.
    
 
    
  
  
İngilizce Seviye Tespit Sınavı      SEVİYE TESPİT SINAVI
   
İngilizce Kursları ve Eğitimler      KURSLAR ve EĞİTİMLER
   
WSE İletişim Bilgileri      BİZE ULAŞIN
   
İngilizce Öğrencileri Görüşler      BAŞARI HİKAYELERİ
 
WSE Akademik Direktörü Simon Buckland, dil öğretiminde yaygın olarak uygulanan, merkezli ezbere dayalı klasik sınıf sisteminde, dersi hazırlayan, takdim eden, kuralları anlatan ve öğrencilerin dil bilgisi, kelime, telaffuz ve benzeri hatalarını düzelten, derste zamanın çoğunu alan kişinin öğretmen olduğunu, öğrencinin yeterince pratik imkanı bulamadığını, dil hakkında verilen bilgileri ezberleme durumunda kaldığını söylemektedir.

Buna karşılık WSE Blended Metod'un ise bütünüyle öğrenci merkezli olduğunu; öğrencinin multimedya ortamında yanlış yapma endişesine kapılmadan ve kendi temposunda görerek, işiterek, okuyarak, çeşitli alıştırmalarla sürekli pratik yaparak dili bir alışkanlık-beceri haline getirdiğini belirtmektedir. Blended Metot'ta öğrenci, öğretmen yönlendirmesi ve desteğinde öğrendiklerini pekiştirir, konuşulanları rahatlıkla anlar, tereddütsüz konuşur.Wall Street English Dil Edinim Döngüsü

Dil edinim döngüsü Wall Street English'in çalışma metodunu ifade eder. Bir çok dil bilimci, 2. dilin bir çocuğun anadilini öğrendiği gibi spontan olarak edinilebileceğini, klasik sistemde olduğu gibi kelime ve dil bilgisi kurallarını ezberlemekle öğrenilemeyeceğini söylüyor. Bu sebeple Wall Street English "Dil Edinim Döngüsü"nde aynı sürecin birebir uygulandığını göreceksiniz.


WSE Blended Metot - Eğitim Döngüsü


Kişisel Eğitim Programı ve Oryantasyon

Seviye Tespit Sınavına girerek İngilizce seviyesi detaylarıyla belirlenen öğrenciler için, öncelikle eğitim danışmanları, öğrencinin ihtiyaçları doğrultusunda, kendilerine özel bir İngilizce eğitim programı sunar. Bu programa uygun olarak eğitimlerine başlamak üzere herhangi bir sınıf açılmasını beklemeden kendisine en yakın WSE merkezine giden öğrenciler ilk olarak 2 bölümden oluşan oryantasyon derslerine katılırlar.

Oryantasyon derslerinin amacı öğrencileri Wall Street English İngilizce Öğrenme ve Çalışma Metodu hakkında bilgilendirmek, İngilizce öğrenme sürecinde uygulanması gereken doğru çalışma alışkanlıklarını kazandırmak ve sunulan destekleyici pratik çalışmalarını tanıtabilmektir.


Çalışma Sistemi ve Dersler

Wall Street English Dil Edinim Döngüsü'nü oryantasyon programında tanıyan öğrencilerin ilk dersleri, kendi seviyelerine göre, yeni kelimeler, deyimler ve gerçek hayattan alınmış canlandırmalar içeren Interaktif bir çalışma ile başlar. Bu çalışmanın amacı dinleme, tekrar etme ve okuma yoluyla konuşma becerilerini geliştirebilmektir. Bu Interaktif Dersleri, Wall Street English merkezlerinde ya da internete bağlanılan herhangi bir yerde tamamlayabilmek mümkündür. Çalışmalarını merkezlere gelerek yapmak isteyen her öğrenci, sorularını cevaplayacak bir Personal Tutor (Rehber Öğretmen)'a ulaşabilmektedir.

Çalışmanın sonraki basamağı, çeşitli yazma aktivitelerini ve egzersizlerini içeren “Dijital Kitaplar”dır. Öğrenciler, Interaktif Derslerini ve Dijital Kitap egzersizlerini tamamlayıp, her seviye için haftalık olarak hazırlanan gün ve saat alternatiflerinin yer aldığı ders programlarımızdan kendilerine uygun ders saatlerini seçerek merkezlere gelirler.

Eğitim sistemimizin önemli aşamalarından Encounter olarak adlandırdığımız uygulama derslerimiz ana dili (yetiştiği, içinde yaşadığı topluluktan edindiği dil) İngilizce olan öğretmenlerin rehberliğinde gerçekleştirilen uygulamalı pratik dersleridir. Kendi seviyelerinde, max.5 kişiden oluşan bu sınıflarda Interaktif Dersleri ve Dijital Kitap çalışmalarını pratik ederek bol bol İngilizce konuşurlar. Uygulamalı pratik dersleri, İngilizce iletişim becerilerine ve bunları kullanırken öğrencinin kendine olan güvenini geliştirmeye yoğunlaşmaktadır.


WSE Blended Metot - Çalışma Sistemi ve Dersler


Dersleri Destekleyen Pratik Çalışmalar

Wall Street English metodunda, uygulama derslerine ek olarak, öğrencilerin daha fazla pratik yapabilmeleri amacıyla, katılımın isteğe bağlı olduğu Complementary Class (Akıcı Konuşma Sınıfı) , Social Club (Sosyal Kulüp) ve Chat Hours (Sohbet Saatleri) olarak üç ayrı çalışma daha bulunur.

Akıcı Konuşma Sınıfları (Complementary Class): Aynı seviyede az sayıda öğrencinin katılımıyla uzman bir öğretmenin rehberliğiyle gerçekleşen, yeni kelime ve deyimlerle konuşma becerilerini süsleyebilmek ve geliştirmek üzere yapılan pratik çalışmasıdır.

Tatil planları yapmak, restoranda yemek siparişi vermek, bir iş görüşmesinde bulunmak gibi bir çok değişik konuda tartışmalar yapılarak öğrencilere daha fazla pratik imkanı sunulmuş olur.

Sosyal Kulüp Aktiviteleri (Social Club): Edinilen konuşma becerilerini çeşitli oyunlar ve eğlenceli aktiviteler eşliğinde geliştirmek amacıyla yapılan pratik çalışmalardır. Öğretmenler tarafından yönetilen sosyal kulüp aktiviteleri merkez içinde organize edilebildiği gibi, sanat galerisi ziyaretleri, ingilizce tiyatro performansları, spor aktiviteleri ve karaoke geceleri gibi merkez dışındaki etkinliklere katılarak da gerçekleştirilebilmektedir.

Sohbet Saatleri (Chat Hours): Öğrencilerin uzman bir öğretmenle istedikleri konularda serbestçe sohbet ederek İngilizce pratiği yaptığı bir çalışmadır.


Pearson        © WSE Türkiye 2013        Gizlilik       Franchise       İngilizce Öğreniyorum