İngiltere’nin yanı sıra dünyada 196 ülkenin 54’ünün resmi dili olan İngilizce; bir çok ülkenin de ilk sırada öğrendiği yabancı bir dil olarak karşımıza çıkıyor. Dünya çapında yaklaşık 1,5 milyar insanın İngilizce konuşması ve bir o kadar kişinin de günümüz itibariyle İngilizce öğrenmeye çalışması ise haliyle İngilizceyi, uluslararası bir dil haline getiriyor. Diplomasinin yanı sıra ticaret, turizm, teknoloji ve eğitim gibi pek çok sektörde ortak dil olarak kullanılan İngilizcenin; akıcı olarak konuşulamıyor olması ise bu tip alanlarda çalışma yapmak isteyen kişiler için çok büyük bir eksiklik olarak görülüyor.

İngilizce bilmemek; özellikle işe alım sürecinde de adayların tercih edilmesini ciddi oranda olumsuz etkiliyor. Hatta çoğu büyük şirket ve kurumlar; tercih edecekleri adayların, İngilizcenin yanı sıra en az bir dile daha hakim olmasını dahi isteyebiliyor. Günümüzde sadece iş alanında değil; eğitim süreci içinde de İngilizce öğrenmek bir gereklilik haline gelmiştir. Örneğin; yurt dışında eğitim veren bir üniversitede okumak ya da yüksek lisans ve doktora yapmak için iyi derecede İngilizce bilmek; bu üniversitelerin başlıca şartlarından biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Bunun yanı sıra yabancı makalelerin, filmlerin, şarkıların hatta kitapların bile İngilizce olarak yayınlanması eğlence hatta turizm sektöründe bile İngilizce bilmenin zorunluluğunu vurgulayacaktır.

İyi bir kariyer sahibi olabilmek için ise İngilizce bilmek artık hobiden ziyade; bir zorunluluk haline gelmiştir. Bu durum sadece kariyer açısından değil; eğitim, seyahat ve yabancı literatürleri takip edebilmek adına da fazlasıyla önemlidir. Küreselleşen dünyada; yeni insanlarla tanışmak, yeni iş fırsatları, iyi bir kariyer ile daha çok kazanmak, daha iyi bir yaşam ve İngilizcenin sağlayacağı diğer tüm avantajlara sahip olabilmek için kesinlikle İngilizce öğrenmek gerekmektedir.

Bilgi almak için formu doldurun, sizi arayalım !
WSE’de Nasıl İngilizce Öğretiyoruz?
İngilizce eğitim sistemi içinde yaygın olarak öğretmen merkezli ve ezbere dayalı bir işleyiş söz konusudur. Bu ders işleyiş düzenini bazı ingilizce kursları da benimsemekte ve sırf bu sebepten, birçok öğrenci yeterince pratik imkanı bulamamaktan ve ezbere dayalı düzenden şikayetçi olmaktadır. Buna karşılık WSE Blended (Harmanlanmış) Metodu ise bütünüyle öğrenci merkezlidir. Bu yöntemde öğrenciler, multimedya ortamında yanlış yapma endişesine kapılmadan; görerek, işiterek, okuyarak, çeşitli alıştırmalarla sürekli pratik yaparak dili bir alışkanlık ve beceri haline getirir. Blended Metodu ile öğrenci, öğretmen yönlendirmesi ve desteğinde öğrendiklerini pekiştirir, konuşulanları rahatlıkla anlar ve tereddütsüz konuşur.
Wall Street English Dil Edinim Döngüsü
Birçok dil bilimci, ikinci bir dil öğrenmek isteyen kişinin, o dilin kelime ve dil bilgisi kurallarını ezberlemekten ibaret olan klasik eğitim sistemi içinde başarılı olmasının mümkün olmadığını dile getiriyor. Aksine bu eğitimin, ana dilini öğrenen bir çocuk gibi spontan ve dil edinim döngüsünde gerçekleşebileceği görüşündeler. Bu sebeple Wall Street English öğrenim metodunun temelini, dil edinim döngüsü oluşturmakta ve Wall Street English metodunda "Dil Edinim Döngüsü" nde izlenmesi gereken süreç birebir uygulanmaktadır.


WSE Blended Metot - Eğitim Döngüsü
Kişisel Eğitim Programı ve Oryantasyon
İngilizce eğitim sürecinde, öğrencinin ihtiyacının tam olarak anlaşılması ve buna uygun çözümlerin sunulması oldukça önemlidir. Bu sebeple öğrenme programına başlamadan önce öğrencilerin, İngilizce seviyelerinin belirlenmesi gerekmektedir. Wall Street English’e gelen öğrencilerin seviyeleri ise uluslararası standartlarla ve öğrenme hedefleri esas alınarak hazırlanmış Global Scale of English’e (GSE) göre belirlenir. Global Scale of English tüm dünyada kabul gören etkin ve güvenilir bir dil standardıdır. İngilizce seviyesi tam olarak belirlenen öğrenciler, Eğitim Danışmanları ile bir araya gelir. Eğitim Danışmanları öğrencilerin İngilizce hedefleri ve ihtiyaçlarını titizlikle analiz eder ve öğrencinin ihtiyaçları doğrultusunda, kişiye özel bir İngilizce eğitim programı sunar. Klasik sistemin aksine, Wall Street English sisteminde öğrenciler sınıf açılmasını beklemeden hemen eğitim süreçlerine başlayabilirler. Eğitime başlamadan önce ise tüm öğrencilere 2 bölümden oluşan oryantasyon dersi verilir. Oryantasyon derslerinin amacı; öğrencileri Wall Street English İngilizce Öğrenme ve Çalışma Metodu hakkında bilgilendirmek, İngilizce öğrenme sürecinde uygulanması gereken doğru çalışma alışkanlıklarını kazandırmak ve sunulan destekleyici pratik çalışmalarını tanıtabilmektir.
Çalışma Sistemi ve Dersler
Wall Street English Dil Edinim Döngüsü'nü oryantasyon programında tanıyan öğrencilerin ilk aşamaları kendi seviyelerine göre hazırlanmış Interaktif Derslerdir. Interaktif Dersler, eğlenceli, ilgi çekici karakterleri ve hikayeleri içeren 40 saatlik Hollywood tarzı bir TV komedisidir. Online olarak gerçekleştirilen bu derslerin amacı dinleme, tekrar etme, okuma yoluyla konuşma becerilerini geliştirebilmektir. Bu Interaktif Dersleri, Wall Street English merkezlerinde ya da internete bağlanılan herhangi bir yerde tüm cihazlardan tamamlayabilmek mümkündür. Çalışmalarını merkezlere gelerek yapmak isteyen her öğrenci, sorularını cevaplayacak bir Personal Tutor (Rehber Öğretmen)'a da ulaşabilmektedir. Çalışmanın sonraki basamağı ise çeşitli yazma aktivitelerini ve egzersizlerini içeren Dijital Kitaptır. Öğrenciler, Interaktif Derslerini ve Dijital Kitap egzersizlerini tamamladıktan sonra Encounter derslerine katılabilirler. Öğrenciler Encounter derslerine , her seviye için haftalık olarak hazırlanan gün ve saat alternatiflerinin yer aldığı ders programlarından kendilerine uygun gün ve saati seçerek katılabilirler. Eğitim sistemimizin önemli aşamalarından Encounter Dersleri uzman öğretmenlerin rehberliğinde gerçekleştirilen uygulamalı pratik dersleridir. Öğrenciler kendi seviyelerinde; max.5 kişiden oluşan bu sınıflarda Interaktif Dersleri ve Dijital Kitap çalışmalarını pratik ederek bol bol İngilizce konuşma fırsatı bulurlar. Uygulamalı pratik dersleri, İngilizce iletişim becerilerine ve bunları kullanırken öğrencinin kendine olan güvenini geliştirmeye yoğunlaşmaktadır. alt=
Dersleri Destekleyen Pratik Çalışmalar
Uygulama derslerine ek olarak, Complementary Class (Tamamlayıcı Sınıf) , Social Club (Sosyal Kulüp) ve Chat Hours (Sohbet Saatleri) öğrencilerin daha fazla pratik yapabilmeleri için kendilerine sunulur.

Tamamlayıcı Sınıflar (Complementary Class): Aynı seviyede az sayıda öğrencinin katılımıyla uzman bir öğretmenin rehberliğiyle gerçekleşen, yeni kelime ve deyimlerle konuşma becerilerini süsleyebilmek ve geliştirmek üzere yapılan pratik çalışmasıdır. Tatil planları yapmak, restoranda yemek siparişi vermek, bir iş görüşmesinde bulunmak gibi bir çok değişik konuda tartışmalar yapılır ve bu sayede öğrencilere daha fazla İngilizce pratik yapma imkanı sunulmuş olur.

Sosyal Kulüp Aktiviteleri (Social Club): Edinilen konuşma becerilerini; çeşitli oyunlar ve eğlenceli aktiviteler eşliğinde geliştirmek amacıyla yapılan pratik çalışmalardır. Öğretmenler tarafından yönetilen sosyal kulüp aktiviteleri merkez içinde organize edilebildiği gibi; sanat galerisi ziyaretleri, ingilizce tiyatro performansları, spor aktiviteleri ve karaoke geceleri gibi merkez dışındaki etkinliklere de katılım sağlayarak gerçekleştirilebilmektedir.

Sohbet Saatleri (Chat Hours): Öğrencilerin uzman bir öğretmenle istedikleri konularda serbestçe sohbet ederek İngilizce pratiği yaptığı bir çalışmadır.İngilizce Öğrenmenin Püf NoktalarıMadde 1
İngilizce temelde telaffuz, kelime ve cümle kalıplarından oluşur. Bu üç maddeyi de sağlayan ve İngilizce’yi daha hızlı öğrenmeyi kolaylaştıran en eğlenceli metot ise İngilizce alt yazılı film izlemektir. Hem ses hem görüntü hem de yazı olarak İngilizce’yi öğrencilere aşılayan bu metot ile öğrenciler; hem yabancı ülkelerin kültürlerine aşina olacak hem de İngilizce telaffuz ve cümle kurma konularında daha hızlı ilerleme katedilecektir.
Madde 2
Çalışan konu ve kelimeleri düzenli bir şekilde yazarak tekrar etmek; dil eğitimindeki en önemli tekniklerden biridir. İngilizce konuşulanları anlamak ve otomatik olarak cevap verebilmek için gerekli olan uzmanlaşmayı sağlayacak olan bu çok güçlü metot; öğrenilenlerin unutulmamasını ve kalıcı olmasını da sağlayacaktır. Yazarak çalışma ise bu süreçte konsantrasyonun artmasına ve tekrarların daha verimli geçmesine neden olur.
Madde 3
İngilizce kelime bilgisi, eğitim sürecinde oldukça önemli bir yere sahiptir. Öğrencilerin, yeni öğrendiği her İngilizce kelimeyi yazabileceği bir defter bulundurması; bu kelimelerin unutulmasını yüksek oranda engelleyecektir. İngilizce kelime ezberlemek için Türkçe karşılıklarına bakmak yerine İngilizce cümle içinde nasıl kullanıldığını öğrenmek ise bu süreçte öğrencilere daha yararlı olacaktır.
 
Madde 4
Bir konuda başarılı olmanın temel gereklilikleri ısrar, istikrar ve disiplindir. İngilizce eğitim sürecinin sonunda başarıya ulaşabilmek için ise istikrarlı bir çalışma sistemi oluşturmak fazlasıyla önemlidir. Öğrencilerin, istisnasız her gün belirli bir saat dilimini, İngilizce eğitimi için ayırması; bu süreçte daha verimli ilerlemelerine olanak sağlayacaktır. Öğrenciler bu günlük çalışma saatlerinde; konuşma pratikleri yapabilir, İngilizce kitap okuyabilir ya da gramer çalışabilirler. Bu noktada en önemli nokta ise her gün 15 dakika bile olsa İngilizce’ye zaman ayırmaya çalışmaktır.
 
Madde 5
İngilizce kitap okumak; ingilizce eğitim sürecini destekleyen en temel gerekliliklerden biridir. Bu yöntem; İngilizce deyim ve kelimeleri cümle içinde kullanım şekilleri ile öğrenmeyi sağlamanın yanı sıra öğrencilerin tümevarım yöntemiyle gramer yapılarına da aşina olmasını ve böylece İngilizce gramer konularını daha hızlı öğrenmesini kolaylaştırır. Ancak dikkat edilmesi gereken nokta; kitap seçiminde öğrencinin kendi seviyesine uygun bir tercih yapması gerektiğidir. Kendi seviyesinin üstünde bir kitaba başlayan öğrenci, bilmediği kelime ve kalıplarla karşılaştıkça motivasyonun düşmesi olası bir durumdur.
Madde 6
Bir dili öğrenmenin asıl amacı o dili akıcı bir şekilde konuşmaktır. Haliyle sadece kelime ya da gramer ezberleyerek o dili öğrenmeye çalışmak; bu süreçte öğrenciye herhangi bir fayda sağlayamaz. Bu nedenle İngilizce’yi daha hızlı ve verimli öğrenmek için özellikle İngilizce konuşma pratiklerine fazlasıyla önem verilmelidir. Öğrenciler bu pratik için online sitelerden yararlanabilir, arkadaşlarıyla belli zamanlarda sadece İngilizce konuşabilir ya da sadece İngilizce konuşulan eğitimlere katılabilirler.