English teacher explaining IELTS

IELTS Sınavı

IELTS Sınavı (International Language Testing System) resmi dili İngilizce olan Amerika, İngiltere, Kanada vb. Pek çok ülkede eğitim ve iş hayatı için kabul görmüş bir sınavdır. Dünyanın her yerinde uygulanan en yaygın yeterlilik sınavlarından biridir. 

Kariyerinize ya da eğitiminize  yurt dışında İngilizce konuşulan bir ülkede devam etmek için IELTS'e ihtiyacınız olacaktır. Türkiye’de köklü üniversitelerin hemen hepsinde hazırlık yılını atlamak veya programa devam edebilmek için IELTS sınav sonucu geçerlidir. Hem kamu kurumları hem de  özel sektörde özellikle de finans, perakende, havacılık vb. iş kollarında faaliyet gösteren birçok  prestijli  şirket  IELTS sınavında yeterlilik aramaktadır. 

IELTS sınavı için İngilizcenizi geliştirin

IELTS sınavına hazırlanmaya başlamadan önce temel İngilizce becerilerinizi geliştirmeniz gerekiyorsa, İngilizce kursumuz başlamanız gereken yerdir. Hazır olduğunuzda IELTS sınavınızda başarılı olabilmeniz için genel İngilizce seviyenizi geliştirebilirsiniz.

İngilizce kurslarımız

IELTS hazırlık kursu

Wall Street English IELTS sınavına hazırlık kursu, IELTS İngilizce sınavı sırasında değerlendirilen dört ana beceride ihtiyacınız olan sonuçları elde etmek için ideal çözümdür: okuma, yazma, dinleme ve konuşma.

Wall Street English ile IELTS sınavına hazırlık kursunuza yılın herhangi bir zamanında başlayabilir, ders saatlerini ihtiyaçlarınıza göre seçebilir ve nitelikli ana dili İngilizce olan öğretmenlerimizin tüm deneyimlerinden yararlanabilirsiniz.

IELTS seviyelerini anlama

IELTS seviyeleri 0 ile 9 arasında değişmektedir ancak çok önemli olan bazı belirli seviyeler vardır. En iyi üniversitelerin birçoğu 6.5 veya 7.0 IELTS puanı istemektedir. Her seviyede size yardımcı olabileceğimiz belirli beceriler vardır.

1-4

5

6

7

8-9

1-4

Wall Street English'in 1-9 seviyelerine eşdeğerdir.

Bu düşük IELTS puanları, daha fazla gelişmeye ihtiyaç duyan öğrenciler içindir. Bazı tanıdık durumlar hakkında konuşabilir ve bunları anlayabilirsiniz ancak iletişim ve ifade konusunda sorunlarınız olabilir.

Şu anda bu puana sahipseniz, Wall Street English genel İngilizce kurslarından yararlanmalısınız.  Kursumuzun ilk seviyeleri, IELTS puanınızı artırmak için temel becerilerinizi geliştirmeye odaklanmıştır.

3 milyondan fazla öğrencinin hedeflerine ulaşmasına yardımcı olduk

IELTS sınavı hazırlık kurslarımız hakkında bilgi alın

Sizi IELTS başarısına nasıl hazırlayabileceğimiz konusunda deneyimli ekibimizin bir üyesiyle konuşun.