Course to prepare for TOEFL

TOEFL Sınavı

TOEFL Sınavı, İngilizcenizi üniversite düzeyinde kullanabilme ve anlayabilme yeteneğini ölçen, akademik İngilizce iletişimin önde gelen sınavıdır. İngiltere, Amerika, Avustralya ve Kanada dahil olmak üzere 130'dan fazla ülkede en saygın üniversiteler, başvuranlardan bu sınav için yeterlilik istemektedir. 

Wall Street English, başlangıç seviyesinden en ileri seviyeye kadar her ihtiyaca cevap verecek derinlemesine bir eğitim programına sahiptir. Tüm seviyelerimizin TOEFL karşılıkları belirlidir.  Genel İngilizce ve Uzmanlık İngilizcesi programlarını ihtiyaçlarınıza göre tasarlar ve sizi hedeflediğiniz TOEFL seviyesine getiririz.  

TOEFL için İngilizcenizi geliştirin

TOEFL sınavına hazırlanmaya başlamadan önce temel İngilizce becerilerinizi geliştirmeniz gerekiyorsa, İngilizce kursumuz başlamanız gereken yerdir. Hazır olduğunuzda TOEFL sınavınızda başarılı olabilmeniz için genel İngilizce seviyenizi geliştirebilirsiniz.

İngilizce kurslarımız

TOEFL hazırlık kursu

Wall Street English TOEFL sınavına hazırlık kursu, TOEFL İngilizce sınavı sırasında değerlendirilen dört ana beceride ihtiyacınız olan sonuçları elde etmek için ideal çözümdür: okuma, yazma, dinleme ve konuşma.

Wall Street English ile TOEFL sınavına hazırlık kursunuza yılın herhangi bir zamanında başlayabilir, ders saatlerini ihtiyaçlarınıza göre seçebilir ve nitelikli ana dili İngilizce olan öğretmenlerimizin tüm deneyimlerinden yararlanabilirsiniz.

TOEFL puanlarını anlama

TOEFL sınavı, çeşitli görevleri yerine getirerek dil becerilerinizi birleştirme yeteneğinizi değerlendirir. Sınav 3-4 saat arasında sürer ve dört bölüme ayrılır: Okuma, Dinleme, Konuşma ve Yazma.

A1

A2

B1

B2

C1

A1

Bu seviye en düşük TOEFL puanlarıdır ve daha fazla gelişmesi gereken öğrenciler içindir.  Bulunduğunuz seviyede bazı tanıdık durumlar hakkında konuşabilir ve anlayabilirsiniz, ancak iletişim ve ifade konusunda sorunlarınız olabilir.

Şu anda bu seviyede bulunuyorsanız öncelikle Wall Street English'in genel İngilizce kurslarından yararlanmanız gereklidir. Eğitim programımızdeki 3-5 seviyeleri, TOEFL puanınızı artıracak temel becerilerinizi geliştirmek için tasarlanmıştır.

Toefl sınavı biçimi ve içeriği

Nerede yapıldığına bağlı olarak sınav, aşağıdaki üç biçimden biri olabilir:

Bilgisayarlı test – (TOEFL®CBT)

Dört bölümden oluşur. Bu bölümler okuduğunu anlama, gramer bilgisi, dinlediğini anlama ve yazma yeteneklerini değerlendirir. Dinleme ve gramer bilgisi bölümlerindeki soruların zorluğu, verilen cevapların doğruluğuna bağlı olarak bilgisayar tarafından sınav boyunca ayarlanır. İnternet üzerinde test uygulamasının başlaması ile bilgisayarlı test uygulaması sona ermiştir.

Yazılı test(TOEFL®PBT)

İnternet üzerinden testin verilemediği sınav merkezlerinde ya da internet üzerinden testi tercih etmeyenlere seçenek sağlamak amacıyla verilir. Bu test de bilgisayarlı testin sınadığı alanları sınar, ama bilgisayarlı testten daha çok sayıda soru içerir ve yazılı kısmın puanı test kısmından ayrı değerlendirilir.

İnternet üzerinden test (TOEFL®iBT)

2006 yılından beri uygulanmaktadır. Bu sınav biçiminde dilbilgisi bölümü kaldırılmış; ama yeni olarak bir konuşma yeteneği bölümü eklenmiştir. Dört bölümden oluşur: Okuma, Dinleme, Konuşma ve Yazma.

3 milyondan fazla öğrencinin hedeflerine ulaşmasına yardımcı olduk

TOEFL sınavınıza bugün hazırlanmak için bize katılın

Sizi TOEFL başarısına nasıl hazırlayabileceğimiz konusunda deneyimli ekibimizin bir üyesiyle konuşun.