Students in a TOEIC exam preparation course

TOEIC Sınavı

TOEIC® (Test of English for International Communication) kurumsal hayatta kullanılan İngilizcenin, dört iletişim becerisinin (dinleme, okuma, konuşma ve yazma) tamamında dil yeterliliğini ölçmek ve desteklemek için tasarlanmıştır. Educational Testing Service (ETS) tarafından oluşturulan TOEIC sınavı, başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar her seviyede İş İngilizcesi becerilerinizi belgelendirir.

Her yıl uygulanan yaklaşık yedi milyon testle, TOEIC® testleri dünya çapında en yaygın kullanılan testlerdir. 160’tan fazla ülkede 14.000’den fazla kuruluş, kurumsal hayatta çalışan adaylarını seçmek için TOEIC® puanlarına güvenmektedir. Wall Street English tarafından sunulan TOEIC hazırlık kursu ile sınav için gerekli dil becerilerini edip ve CV'nize önemli bir nitelik ekleyebilirsiniz.

TOEIC için İngilizcenizi geliştirin

TOEIC sınavına hazırlanmaya başlamadan önce  İngilizce becerilerinizi geliştirmeniz gerekiyorsa, doğru yerdesiniz. Hazır olduğunuzda TOEFL sınavınızda başarılı olabilmeniz için genel İngilizce seviyenizi geliştirebilirsiniz.

İngilizce kurslarımız

TOEFL sınavı hazırlık kursu

Wall Street English TOEIC sınavına hazırlık kursu, TOEIC İngilizce sınavı sırasında değerlendirilen dört ana beceride ihtiyacınız olan sonuçları elde etmek için ideal çözümdür: okuma, yazma, dinleme ve konuşma.

Wall Street English ile TOEIC sınavına hazırlık kursunuza yılın herhangi bir zamanında başlayabilir, ders saatlerini ihtiyaçlarınıza göre seçebilir ve nitelikli ana dili İngilizce olan öğretmenlerimizin tüm deneyimlerinden yararlanabilirsiniz.

TOEIC puanlarını anlama

TOEIC puanlarının CEFR ve Wall Street English eğitim programlarına karşılık gelen seviyeleri aşağıdaki gibidir.

A1

A2

B1

B2

C1

A1

Dinleme ve Okuma: 120-224

Konuşma ve Yazma: 80-159

TOEIC Sınav İçeriği

TOEIC Dinleme ve Okuma testi iki bölümden oluşur. Dinleme bölümü 100 soru içerir ve süresi 45 dakika sürer. Okuma bölümü ayrıca 100 soru içerir ve 75 dakika sürer. TOEIC Konuşma ve Yazma testleri ise telefon görüşmelerinden ve sunumlardan e-posta yazma ve yazışmalara kadar günlük yaşamda ve kurumsal hayatta kullanılan İngilizce dil becerilerini değerlendirmek için tasarlanmıştır. Teste katılan adaylara tüm bu süreçte uzman öğretmenlerimiz rehberlik ve gözetmenlik etmektedir.

Dinleme ve Okuma Testi

TOEIC® dinleme ve okuma testi, iş hayatında kullanılan İngilizce dilini anlama becerilerini değerlendirmek için ve ölçmek için kullanılan global bir standarttır.

TOEIC dinleme ve okuma testi ile mevcut veya potansiyel çalışanlarınızın İngilizce dinleme ve okuma becerilerini objektif olarak ölçmenize olanak tanır. Test soruları güncel ve profesyonel iş hayatına uygun içeriklere dayanmaktadır. Test sonuçları, kurumunuzun işe alma ve yetenek yönetimi kararlarını güvenle vermenize yardımcı olmak için güvenilir ve tutarlı veriler sağlar.

Konuşma ve Yazma Testi

TOEIC® konuşma ve yazma testleri, profesyonel hayatta İngilizce konuşma ve yazma becerilerinin güvenilir ve doğru değerlendirilmesine olanak tanır.

TOEIC konuşma ve yazma testleri, mevcut veya potansiyel çalışanlarınızın iş hayatında sözlü ve yazılı İngilizce iletişim kurma becerisinin doğru bir değerlendirmesini sağlamaktadır. TOEIC konuşma ve yazma testleri, dünyadaki adaylarınızın puanlarını objektif olarak değerlendirmenize ve karşılaştırmanıza yardımcı olabilir.

3 milyondan fazla öğrencinin hedeflerine ulaşmasına yardımcı olduk

TOEIC sınavınıza hazırlanmak için detaylı bilgi alın

Sizi TOEIC başarısına nasıl hazırlayabileceğimiz hakkında deneyimli ekibimizin bir üyesiyle konuşun.