İngilizce seviye belirleme sınavı hakkında

Wall Street English İngilizce seviye tespit sınavı, ücretsiz olarak İngilizce seviyenizi deneme imkanı sağlamakta ve seviyenizi belirlemektedir.

İngilizce seviye belirleme testimizde cevap verdiğiniz soruya tekrar geri dönme imkanınız bulunmamaktadır.

Size en yakın merkezimizde İngilizce seviyenizin Avrupa Birliği Dil Standartlarında (CEFR), Global Scale Of English'te (GSE) ve diğer uluslararası ölçeklerdeki karşılığını öğrenmek için İngilizce seviye tespit sınavına ücretsiz olarak katılabilirsiniz.

İngilizce seviye tespit sınavına başlamak için formu doldurup, devam et butonuna tıklayarak online sınavımıza başlayabilirsiniz.

İngilizce seviye tespit sınavının sonunda doğru ve yanlış sayılarınızı görebileceğiniz sonuç ekranı ile karşılaşacaksınız.


 SEVİYE TESPİT FORMU

Sınava başlamak için formu hemen doldurun!
İngilizce Seviyeleri

İngilizce Seviyelerimiz

Wall Street English, 20 seviye dil eğitimi verebilen geniş kapsamlı bir eğitim programına sahiptir. Bu program ile, Cambridge “Advanced” ve “Proficiency” seviyelerinde ileri düzey İngilizce eğitim verebilmektedir.

Öncelikle; İngilizce Seviye Tespit Sınavı ile İngilizce seviyeniz ölçülür . CEFR (Common European Framework of Reference for Languages-Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Programı) ve Global Scale Of English (GSE) seviyelerindeki karşılığı tam olarak belirlenir.

Sonrasında yapılan görüşmede İngilizce ihtiyacınız, öğrenme amacınız, hedefiniz ve ayırabileceğiniz zaman göz önüne alınarak, ihtiyacınıza en uygun eğitim programı size özel olarak hazırlanır.

Survival Survival
 

Sıfırdan başlayanlar içindir. Bu basamaktaki içerik ve alıştırmalar, basit kelimeleri anlamak, kullanmak ve temel soruları İngilizce olarak yanıtlamak için temel sağlar. Bu basamağın sonunda basit bir e-posta yazabilir veya online paylaşım yapabilirsiniz.

Level 1:
Harf ve rakamların nasıl söylendiğini öğrenir, basit kutlama kalıplarını kullanabilir, kişisel bilgilerinizi içeren basit formları doldurabilir ve temel sorular sorabilirsiniz. Bu seviyede, sıcak, soğuk, büyük, küçük gibi genel sıfatları ve bunları ne zaman kullanacağınızı öğrenirsiniz. Ayrıca ben, sen, o özne zamirlerini de cümle içerisinde kullanmayı öğrenirsiniz.

Level 2:
Renkler hakkında kelime dağarcığı oluşturur, ulaşımda kullanılan kalıpları ve hava durumunu nasıl anlatacağınızı öğrenirsiniz. Sayılar konusundaki bilginizi genişletir zaman, gün ve yaşları anlatabilirsiniz. Tekil ve çoğul isimleri ve bunları nerelerde kullanacağınızı öğrenirsiniz. Bu seviyede temel emir kiplerini kullanmayı öğrenirsiniz (give me, tell me, close the door gibi) Temel soru kalıplarını kullanırsınız (Are you married? Do you have a car? gibi)

Waystage Waystage
 

Bu basamakta öğrenciler, kendini tanıtma, yön bulma gibi temel görevleri gerçekleştirebilir ve günlük yaşamda kendilerini ifade etmeyi öğrenirler. Öğrenciler kelime dağarcığı ve grameri biraraya getirerek, doğru cümleler kurar ve kendilerini daha akıcı biçimde ifade ederler.

Level 3:
Mağaza isimleri, evcil hayvanlar, bir evin odaları gibi konularda kelime dağarcığınızı geliştirirsiniz. Nesneleri tanımlamak için yeni kelimeler kullanırsınız. Temel cümle yapılarını öğrenirsiniz. Özne,nesne ve yüklem kullanarak doğru cümleler kurmaya başlarsınız. Evet/Hayır ile cevaplanan kısa soruları anlar ve cevaplarsınız.

Level 4:
Yaygın ulaşım şekillerini öğrenerek kelime bilginizi geliştirirsiniz. Kısa ve basit talimatları anlarsınız. Bildiğiniz belli başlı konular hakkında basit sorular sorup cevaplamayı öğrenirsiniz. Çoğul isimlerin nasıl kullanılacağını ve bunları doğru yüklem ile nasıl biraraya getireceğinizi öğrenirsiniz (his jeans are new). Neden ve sonucu nasıl açıklayacağınızı da öğrenirsiniz.

Level 5:
Sevdiğiniz ve sevmediğiniz şeyleri ifade etmeyi öğrenirsiniz. Kısa e-mailleri anlayabilir ve cevap yazabilirsiniz. Bu seviyenin sonunda bir dinleyici grubuna kısa ve daha önceden prova yaptğınız bir sunum gerçekleştirebilirsiniz. Ne, nerede, ne zaman, neden ve nasıl sorularını sorabilirsiniz. Kibar teklif cümleleri kurmayı ve ‘would’ kalıbıyla kişilerin tercihlerini sormayı öğrenirsiniz. (Would you like a drink? gibi)

Upper Waystage Upper Waystage
 

Upper Waystage basamağında İngilizce becerilerinizi geliştirmeye devam edersiniz. Bu basamakta akıcı şekilde sohbet edebilir, basit kitap ve gazeteleri okuyabilirsiniz. Günlük, pratik konularda fikirlerinizi net bir şekilde ifade edebilir ve tartışmalara katılabilirsiniz.

Level 6:
Bu seviyede okul ve sınıf materyallerinin isimlerini öğrenerek kelime bilginizi geliştirirsiniz. Düşüncelerinizi, itirazlarınızı, neden-sonuç ilişkilerini ve zaman birimlerini ifade etmeyi öğrenirsiniz. Fillerin isim formlarını öğrenirsiniz (move/movement, educate/education gibi) . Anlatmak istediğiniz şeyleri daha iyi ifade edebileceğiniz iyelik(sahiplik) sıfatlarını öğrenirsiniz. (it’s our car, let’s go to their house gibi)

Level 7:
Basit bir hikayeyi anlatmayı, e-posta , broşür ve kısa makalelerdeki önemli noktaları çıkartmayı öğrenirsiniz. Bugün ve geçmişte olan olayları nasıl ayırt edip ifade edeceğinizi öğrenirsiniz. Ard arda gelen olay veya aktiviteleri sıralamak için kullanacağınız bağlantı sözcüklerini öğrenirsiniz. (I have to do my homework gibi)

Level 8:
Basit sorulara cevap vermeyi ve görüşmelerde kullanacağınız basit ifadeleri öğrenirsiniz. Günlük konular hakkında geniş tanımlamalar yaparsınız. Örnek vermeyi öğrenirsiniz. Karşılaştığınız yaygın bazı durumlarda edatları nasıl kullanacağınızı öğrenirsiniz. (go with a friend, I’m at the station, on holiday gibi) Belirli pozisyonları tarif etmek için kullanacağınız edatları öğrenirsiniz (stand behind/in front gibi) ‘Nasıl’ soru sıfatını kullanmayı öğrenirsiniz. Olayların birbiriyle olan basit bağlantılarını ifade edersiniz.

Level 9:
Haftasonu yaptığınız etkinlikleri ya da bir seyahat deneyiminizi anlatmayı öğrenirsiniz. Kısa sohbetlere aktif olarak katılabilir ve konu değişikliklerini rahatlıkla takip edebilirsiniz. Bir kişiyi tanıtmayı ve detaylı bilgi vermeyi öğrenirsiniz. Düzenli/düzensiz zarflar ile karşılaştırma yapmayı öğrenirsiniz (she runs quicker than me, he’s better at tennis than me gibi). Zıtlıklar hakkında detay vermeyi öğrenirsiniz (that phone is more expensive than mine gibi).

Thresold Thresold
 

Threshold seviyesinde oldukça akıcı biçimde sohbet edebilir ve karmaşık fikirleri İngilizce olarak ifade edebilirsiniz.

Level 10:
Basit talimatlar vermeyi öğrenirsiniz (teach playing a game gibi). Deneyimlerinizi doğru cümleler ve paragraf yapısı ile yazmayı öğrenirsiniz. Rutin dışındaki olaylarla başa çıkmayı öğrenirsiniz. Sıklıkları ifade etmek için hangi zarfları kullanacağınızı öğrenirsiniz (once in a while gibi). Fiillerden sonra sıfatları kullanmayı öğrenirsiniz (she seems nice, it doesn’t seem difficult gibi). Ly, able, less gibi son ekleri kullanarak sıfatları şekillendirmeyi öğrenirsiniz (comfortable, healthy, careless gibi) .

Level 11:
TV programlarını takip edebilir, detaylı mailler yazabilir, bir filmi, kitabı ya da olayı rahatlıkla anlatabilirsiniz. Bir sohbet başlatabilir, sürdürebilir ve sonlandırabilirsiniz. Bir amacı anlatmak için edatları kullanmaya başlarsınız (I use it for washing the car gibi). Yaygın deyimleri kullanmayı öğrenirsiniz (put a jacket on, take your shoes off gibi) ‘As’ kullanarak birşeyleri tanımlamayı öğrenirsiniz (she works as a waiter gibi).

Level 12:
Anladığınızı teyit etmek için söylenilenleri geri dönüp tekrar edersiniz. Mesaj almayı, işle ilgili veya genel problemleri açıklamayı, şikayetleri ifade etmeyi ve çözüm için fikir önermeyi öğrenirsiniz. Zarfları kullanarak olasılıkları ifade edersiniz (probably, certainly). Aynı veya farklı fikirde olduğunuzu geniş bir kullanımla ifade edebilirsiniz. Geleceği anlatmak için şimdiki zaman kelimelerini kullanmayı öğrenirsiniz (as soon as, I’ll tell her when I see her gibi).

Level 13:
Birşeyin neden problem yarattığını anlatabilirsiniz. Bilinmeyen bir kelimeyi anlatmak için eşanlamlılarını kullanabilir ya da anlam olarak benzeyen kelimelerle anlatabilirsiniz. Bir bilgiyi özetlemeyi öğrenirsiniz. Ön eklerle kelimelerin anlamlarının nasıl değiştiğini öğrenirsiniz. (replay, reorganize gibi) Çok zamanlı filleri kullanırsınız (take part it, make friends with) . Birşeyleri öznesi olmadan tarif edebilirsiniz (I had my purse stolen).

Mileston Milestone
 

Milestone basamağında yapacağınız gelişmiş alıştırmalar sayesinde sohbetlerdeki akıcılığınızı, yazımdaki profesyonelliğinizi ve okuma becerilerinizi üst seviyeye çıkarırsınız.

Level 14:
Haberleri ve yorumları hem sözlü hem de yazılı biçimde etkin şekilde ifade etmeyi öğrenirsiniz. Özel ve iş yaşantınızda derinlemesine sohbetlere katılırsınız. Bir argüman oluşturur ve savunursunuz. Yapısal bir metinde ana konu ve yardımcı öğeler arasındaki ilişkiyi anlatmayı öğrenirsiniz. Geçmişte yapmak istediğiniz ama yapamadığınız şeylerden bahsedersiniz (I was going to tell you gibi). Gelecek beklentilerinizi resmi bir dille anlatırsınız (they are unlikely to win the election gibi).

Level 15:
İlaçlar, fiziksel hareketler, diyet ve beslenme ile ilgili genel kullanımları öğrenirsiniz. Bir sunumda konuşmacının parmak basmak istediği noktaları anlarsınız. Bir tartışmayı yürütebilirsiniz. Yapısal bir metinde ana fikri tanımlamayı öğrenirsiniz. Sohbetlerde deyimleri kullanmayı öğrenirsiniz. Bir şeyi tarif ederken edat ve isimden oluşan kalıpları geniş bir yelpazede kullanırsınız. İngilizcenizi pek çok resmi dokumanda (iş raporları gibi) kullanabilirsiniz.

Level 16:
Anlattığınız bir hikayeye dikkat çekmek için anlatımınızı nasıl süsleyeceğinizi öğrenirsiniz. Seyahat ve eğitim alanlarında birşeyleri tarif etmek için informal dili kullanmaya başlarsınız. Ana konusu ve yardımcı fikirleri olan sunumlar hazırlamayı öğrenirsiniz. Farklı uygulamalar için geniş çerçevede bir dil kullanımı öğrenirsiniz (please find attached gibi). Geçmişteki bir varsayımsal sonuç ile şimdiki zamanda bir varsayımsal sonucu nasıl destekleyeceğinizi öğrenirsiniz (if you would have gone to college). Sebep-sonuç ilişkisini informal sohbetlerde kullanmayı öğrenirsiniz.

Level 17:
Yapısal metin ve sunumlarda uygun sesi tanımlar ve kullanırsınız. Karmaşık cümle yapılarını akıcı biçimde kullanırsınız. Beğeninizi ifade etmek için kullanacağınız resmi olmayan dili öğrenirsiniz. Özne belirtmeden geçmiş bir konu hakkında konuşabilirsiniz (it had been said before). Bir hikayenin arka planını anlatmak için değişen geçmiş olaylar hakkında konuşmayı öğrenirsiniz (everyone was living on credit at the time). Şikayetiniz hakkında nazik bir mektup yazmak için kullanacağınız uygun dili öğrenirsiniz.

Mastery Mastery
 

Bu aşamada akıcılığınızı geliştirmeye ve karmaşık dil, deyim, ifade ve kalıpları kullanmayı öğrenmeye devam ederler.

Level 18:
Konuşmalar ve metinlerdeki ironiyi fark edersiniz. Uzun, karmaşık metinleri hızlıca tarayıp anlamayı öğrenirsiniz. Yakınlıkları kullanırsınız (there were about 30 people attending gibi). Soru eklentilerini öğrenirsiniz (he isn’t coming, is he? you’re a teacher, aren’t you? gibi). Umursamazlık, isteklilik, aynı fikirde olmak gibi reaksiyonları nasıl ifade edeceğinizi öğrenirsiniz (I don’t have an opinion either way, to be honest, I don’t care gibi).

Level 19:
Bakış açınızı savunmak için ikna tekniklerini kullanmayı öğrenirsiniz. Sosyal durumlarda şakacı veya ilgi çekici anlatımları kullanmayı öğrenirsiniz. Şaka yapıldığını ayırt edersiniz. Konuşma dilini, deyimsel ifadeleri tanır ve bunları farklı çerçevelerde kullanmayı öğrenirsiniz (see eye to eye, let sleeping dogs lie, jump on the bandwagon).

Level 20:
Karmaşık teknik bilgileri ve talimatları anlayabilirsiniz. Karmaşık raporları ve sunumları anlayabilir, analiz edebilir, tartışabilirsiniz. Çift edatlı ek fiilleri öğrenirsiniz (stand up for, look up to, put up with gibi). Negatif zarflar ile ifadeyi tersine çevirmeyi öğrenirsiniz (Little did I know, In no way do I approve gibi).