Wall Street English | İngilizce Dil Okulu

BULATS SINAVLARA HAZIRLIK

bulats
İngilizce Seviye Tespit Sınavı      SEVİYE TESPİT SINAVI
   
İngilizce Kursları ve Eğitimler      KURSLAR ve EĞİTİMLER
   
WSE İletişim Bilgileri      BİZE ULAŞIN
   
İngilizce Öğrencileri Görüşler      BAŞARI HİKAYELERİ
Wall Street English Cambridge Üniversitesi ESOL (Baska Dil Konusanlar için İngilizce sınavı) bölümü ile yaptığı işbirliği çerçevesinde iş hayatında yabancı dil kullanan çalışanların dil becerilerini test etmek amacıyla tasarlanan ve alanında en prestijli test hizmeti olarak kabul gören BULATS (The Business Language Testing Service/İş İngilizcesi Test Servisi) yetkili test merkezidir. Cambridge ESOL Sınavları İngilizce öğrenenler için dünyanın önde gelen sertifikalarını sağlar.


Bulats
  
 
 
 
 
 
   
Detaylı bilgi almak için formu doldurun, sizi arayalım !
Bulats
 

Bulats Nedir ?

The Business Language Testing Service (BULATS – İş İngilizcesi Test Servisi), ALTE (Avrupa Dil Testleri Birliği) bünyesinde bir araya gelmiş uluslararası bir sınav merkezleri grubu tarafından geliştirilen ve uygulanan dil değerlendirme hizmetidir. BULATS testleri, ortağı olduğu dünyaca ünlü organizasyonların farklı dillerde yaptığı testler ile aynı standartlar temel alınarak hazırlanmıştır ve aynı standartta bir kalite kontrol ile müşteri hizmetleri sisteminden yararlanır. Ortak organizasyonlar :
 • University of Cambridge ESOL Examinations (İngilizce)
 • Alliance Française (Fransızca)
 • Goethe Institut (Almanca)
 • Universidad de Salamanca (İdivyolca)

BULATS testlerinin amacı nedir ?

Bu testler, iş hayatında yabancı dil kullananve/veya iş amaçlı dil eğitimi alan çalışanlar ile öğrencilerin dil becerilerini test etmek amacıyla tasarlanmıştır.

BULATS’ın içeriği nedir ?

Testler, çalışanların iş hayatında kullanmaları gereken dil becerileri ile uyumlu olarak hazırlanmıştır. Görev tanımları, şirketler ve ürünler, seyahat, yönetim, pazarlama, müşteri hizmetleri, planlama, raporlama, telefon mesajları, iş yazışmaları ve sunumlar gibi konuları kapsar. Test sırasındaki aktiviteler de benzer başlıklarda yoğunlaşmaktadır.

Neden BULATS ?

Ortalama 75 dakikada tamamlanan BULATS Bilgisayar Testi, anında elde edilen sonuclarla dil becerisinin çabuk ve doğru bir şekilde saptandığı bir testtir. “Avrupa Akademik Yazılım Ödülü 2000″ sahibi program tasarımı sayesinde her test birbirinden ayrıdır ve böylece, kopya çekme riski en aza indirilir. Test boyunca ekranda çıkan bilgiler ile öğrenci yönlendirildiğinden, bir uzman denetimine ihtiyaç yoktur.

BULATS’ın sunduğu avantajlar nelerdir?

Aşağıda BULATS’ın sunduğu avantajlardan sadece bir kaçını bulabilirsiniz:

 • Çalışanların dil becerisinin değerlendirilmesi
  BULATS, şirketlerde çalışalardan dil hakimiyetlerini ölçmek ya da düzenli aralıklarla şirketin yabancı dil profilinin nasıl değiştiğini görmek amacıyla kullanılabilir.

 • Adayların dil becerisinin değerlendirilmesi
  Şirketin, yabancı dil bilgi ve becerisinin çok önemli olduğu bir departmanına eleman alımı sürecinde, BULATS ile potansiyel elemanların yabancı dil becerilerinin güncel bir değerlendirmesini sunabilir.

 • Sunulan eğitim programlarına uygun olmayan adayların belirlenmesi
  Şirketin hedeflenen dil seviyesinde ya da bu seviyeye yakın elemanlara ağırlık vermek istediği bir eğitim söz konusu olduğunda, İngilizcesi yeterli olmayan adaylar, BULATS ile belirlenebilir. BULATS, eldeki kaynakların en etkin şekilde kullanılabilmesini sağlar.

 • Eğitimlerin denetlenmesi
  Şirketin eğitim departmanının verilen İngilizce eğitiminin kalitesini değerlendirmesi gerektiğinde, BULATS, katılımcıların eğitim başındaki ve sonundaki performanslarını saptayarak gelişimin ölçülmesinde yardımcı olur.

  Ayrıca BULATS; Ayrıca BULATS;

 • Öğrencilerin dil eğitimi için doğru yerlere yerleştirilmesinde,
 • Öğrencilere uygun ve standart bir sınav değerlendirmesi uygulamak için,
 • Yabancı dil bilgisi denetimlerinde test desteği sağlamak amacıyla kullanılabilir.lerinde test desteği sağlamak amacıyla kullanılabilir.

BULATS skorları ve WSE seviyeleri ile uyumluluğu

Bütün testler, adayları ALTE’nin (Avrupa Dil Testleri Birliği) altı basamağı çerçevesinde değerlendirmektedir
(ör. Adayların seviyesi ne olursa olsun aynı test kullanılır). (ALTE basamaklarından 0 ve 5, Genel Avrupa Dil Standartları’nın A1 – C2 seviyelerine denk gelmektedir.)

WSE seviyelerinin , ALTE, CEFR, TOEFL sınavı ve BULATS skorları ile uyumu aşağıdaki tabloda gösterilmektedir (*)

CEFR ALTE BULATS WSE
A1 (Breakthrough) Breakthrough 0 - 19 Waystage 2
A2 (Waystage) Level 1 20 - 39 Upper Waystage 2
B1 (Threshold) Level 2 40 - 59 Threshold 1 -2
B2 (Vantage) Level 3 60 - 74 Milestone 2
C1 (Operational Proficiency) Level 4 75 - 89 Mastery 2 ve üstü
 
BULATS TOEIC L/R TOEIC S/W TOEFL IBT
0 - 19 69 40 -
20 - 39 112 80 -
40 - 59 275 120 57-86
60 - 74 392 155 87 - 109
75 - 89 490 (dinle.) 200 110 - 120


(*) Bu tabloda verilen bilgiler tahmini değil, Cambridge Üniversitesi tarafından 6 ülkede ve 5500 WSE öğrencisi üstünde 2 yıl süren istatistiksel çalışmaya dayalı genellemelerdir. Tablo, Wall Street English’in herhangi bir seviyesini bitiren öğrencilerin BULATS ya da başka bir sınavdan alacağı kesin bir sonucu garanti etmez. Daha fazla bilgi için lütfen merkezlerimizdeki eğitim danışmanlarıyla temasa geçiniz.

BULATS skorlarının geçerliliği nedir ?

BULATS test sonuçları, adayın dil becerileri aynı kaldığı sürece geçerlidir. Yine de, İngilizce yeterliliği zaman içinde artıp azalabilir. Bu nedenle, adayın BULATS’a girmesinin üstünden iki yıldan fazla geçtiği durumlarda, şirketlere adayın İngilizce bilgisini gösteren bir başka ölçüt daha kullanması ya da adayın testi tekrar almasını sağlaması tavsiye edilir.


Pearson        © WSE Türkiye 2013        Gizlilik       Franchise       İngilizce Öğreniyorum