Wall Street English, Genel İngilizce, Uzmanlık İngilizcesi, İş İngilizcesi programlarını, ihtiyaçlarınızı en verimli şekilde karşılayabilecek bir eğitim planı sunar. En alt seviyeden en ileri seviyeye kadar her ihtiyaca cevap verecek bir programı vardır.

TOEFL (Test of English as a Foreign Language) standart Amerikan İngilizcesini üniversite düzeyinde kullanabilme ve anlayabilme yeteneğini ölçen bir sınavdır. Pek çok Amerikan ve İngilizce eğitim veren üniversite başvuruculardan bu sınavı ister. Dünyanın çoğu ülkesinde yılda birkaç kere verilen bu İngilizce sınavı ABD'de Educational Testing Services şirketi düzenler.

TOEFL sınavının, ALTE, CEFR, BULATS, WSE İngilizce Sınavı skorları ile uyumlu BULATS açıklamaları sayfamızdan görebilirsiniz.

Sınavın biçimi ve içeriği

Nerede yapıldığına bağlı olarak sınav, aşağıdaki üç biçimden biri olabilir:

  • Bilgisayarlı test (TOEFL® CBT), dört bölümden oluşur. Bu bölümler okuduğunu anlama, gramer bilgisi, dinlediğini anlama ve yazma yeteneklerini değerlendirir. Dinleme ve gramer bilgisi bölümlerindeki soruların güçlüğü, verilen cevapların doğruluğuna bağlı olarak bilgisayar tarafından sınav boyunca ayarlanır. İnternet üzerinde test uygulamasının başlaması ile bilgisayarlı test uygulaması sona ermiştir.
  • Yazılı test (TOEFL® PBT), internet üzerinden testin verilemediği sınav merkezlerinde ya da internet üzerinden testi tercih etmeyenlere seçenek sağlamak amacıyla verilir. Bu test de bilgisayarlı testin sınadığı alanları sınar, ama bilgisayarlı testten daha çok sayıda soru içerir ve yazılı kısmın puanı test kısmından ayrı değerlendirilir.
  • İnternet üzerinden test (TOEFL® iBT), 2006 yılından beri uygulanmaktadır. Bu sınav biçiminde dilbilgisi bölümü kaldırılmış; ama yeni olarak bir konuşma yeteneği bölümü eklenmiştir. Dört bölümden oluşur: Okuma, Dinleme, Konuşma ve Yazma.

Wall Street English Test hazırlık eğitimleri ile çok yakında sizlerleyiz. Sınava yönelik hazırlık programları konusunda bilgi almak için bizi arayın 444 98 99