İngilizce Konuşma

İngilizce konuşmak, gelecek planlamanızda size yepyeni kapılar açacak bir beceridir. Peki ama İngilizce konuşmayı nasıl öğrenebilirsiniz? Daha da önemlisi bu konuda kendinize güveninizi nasıl kazanabilirsiniz? Aşağıdaki altı basit kurala uyarak başlayın.

İngilizce Eğitim

Pek çok sektörde ortak bir dil olarak kullanılan ve uluslararası bir nitelik kazanan İngilizce, günümüzde fazlasıyla gerek duyulan bir dil olarak karşımıza çıkıyor.

İngilizce Eğitiminde Tercih Senin

Tüm öğrencilerimize öğrenmek istedikleri ortam ve zamanda İngilizcelerini geliştirecek maksimum esneklikte bir eğitim programı sunuyoruz.

Wall Street English Şimdi %100 Online

Wall Street English olarak  50 yıldan fazla süredir İngilizce öğretiyoruz, dolayısıyla  sizlere 34  ülkede 3 milyondan fazla öğrenciye uygulanmış kanıtlanmış bir metodu tamamen online olarak sunabiliyoruz.

Online İngilizce Öğrenmenin En İyi Yolu: Blended (Harmanlanmış ) Metot

İngilizce öğrenirken kendiniz için doğru yolu seçmek bir hayli zordur. Bazıları klasik sistemle haftada bir gün sınıf dersi yaparken bazıları kendi kendine çalışma prensibiyle ilerleyen online alıştırmaları tercih eder. 

İngilizce Öğrenmek Konusunda En İyi 10 İpucu

Unutmayın, öğreniyorsunuz. İngilizce öğrenmek bir süreçtir ve siz bu sürecin içerisindesiniz. Öğrenmek zaman alır ve herkes hata yapar.

İş İngilizcesi Hakkında Mutlaka Bilmeniz Gerekenler

İş İngilizcesi öğrenmek iş dünyasında daha kolay ilerleyebilmenizi sağlayacak en önemli adımlardan biri. İlk bakışta uzun ve zorlu bir süreç gibi gözükse de amaca yönelik basit çalışmalarla iş İngilizce öğrenme sürecinizi oldukça kolaylaştırabilirsiniz.

Gelmiş Geçmiş En Popüler İngilizce Ninniler

Bebek ninnileri bilindiği gibi ülkemizde olduğu kadar tüm dünyada da oldukça popüler ezgilerden biri. İngilizce ninniler ise özellikle İngilizce öğrenme sürecinde olan kişilerin vazgeçilmez pratik çalışmalarından biri haline geliyor.

Sosyal Medyayı Kullanarak İngilizcenizi Geliştirin

Artık birden fazla dil biliyor olmanın iş görüşmelerinde en büyük beklentilerden biri haline geldiğini yadsıyamayız. İngilizce bilmek ise günümüzde bir zorunluluk.

Wall Street English ile Eğlenerek Öğrenmeye Evet Deyin

Günümüzde İngilizce öğrenmek için çok fazla sebep var. Seyahat ettiğinizde daha rahat iletişim kurmak, kariyer olanaklarınızı artırmak, hatta en sevdiğiniz dizileri alt yazısız izlemek!

Sıfırdan İngilizce Nasıl Öğrenilir?

Dil öğrenmek günümüz globalleşen dünyasında bir gereklilik haline geldi. Dünyanın en çok konuşulan dillerinden biri olan İngilizce hem sosyal hayatımızda hem iş hayatımızda sıkça karşımıza çıkıyor. Peki sıfırdan İngilizce öğrenmek isteyen biri nereden başlamalı, neler yapmalı?

Sosyal Medyada En Çok Kullanılan İngilizce Kısaltmalar ve Anlamları

Sosyal medya günümüzün en sık kullanılan iletişim platformlarından biri haline gelmişken, global dünyanın kendine has bir dil oluşturmaya başlaması hiç de şaşırtıcı değil. Globalleşen dünya düzeni ile birlikte de uluslararası iletişimin dili haline gelen İngilizcenin de hızla gelişen internet kültürüne uygun şekilde evrildiğini görüyoruz.

İngilizce Öğrenmenizi Kolaylaştıran En İyi Netflix Dizileri

İngilizce öğrenirken özellikle İngilizce konuşma aşamasında kendinize bir türlü güvenemiyorsanız sizlere bu yazımızda önereceğimiz dizilere mutlaka göz atın deriz. İngilizcenin kullanım şekillerini incelerken boş zamanlarınızı eğlenceli ve öğretici bir şekilde değerlendirmek için izleyebileceğiniz en iyi Netflix dizileri bu yazımızda.

Yurt Dışında Kariyer Yapmak İsteyenler İçin İngilizcenin Önemi

Yurt dışında kariyer yapmak pek çoğumuz için oldukça cazip bir seçenek. Yurt dışı kariyer fırsatları ararken dil bilmek hem iş dünyasında hem de sosyal hayatınız açısından oldukça avantajlı.

THY İngilizce Sınavı ve İngilizce Mülakat Soruları

Türkiye’nin en büyük havayolu şirketlerinden biri olan Türk Hava Yolları, personel alımı sürecinde adaylar oldukça titiz bir eleme sürecinden geçiriliyor. Bu süreçte adaylar iki yazılı sınava ve bir de mülakata tabi tutularak üç sınavdan geçmek zorundadır.

İngilizce Öğrenme Sürecini Hızlandıran En İyi Netflix Filmleri

İnsanın ufkunu geliştiren, hayal gücünü ve hayata bakış açısını genişleten İngilizce, günümüzde temel ihtiyaçlardan biri haline gelmiştir. Dünya genelinde yaklaşık 450 milyon kişi tarafından konuşulan ve yabancı dil olarak ilk sırada yer alan İngilizce; her yaştan bireyin öğrenmesi gereken ve öğrenmek isteyenlerin de küçük bir çabayla epey yol alabileceği bir dildir.

İngilizce Öğrenmenizi Hızlandıracak En Eğlenceli İngilizce Oyunlar

İngilizce öğrenmek zaman zaman yorucu ve sıkıcı olabiliyor. İngilizce öğrenirken hem eğlenmek hem de arkadaşlarınızla pratik yapabilmek için seçebileceğiniz en kolay yollardan biri ise İngilizce oyunlar oynamaktır.

İngilizce Essay Türleri Nelerdir? - Essay Kalıpları

TOEFL, IELTS, üniversite hazırlık atlama sınavları gibi İngilizce seviye tespit sınavlarında sık sık karşılaşılan en önemli konu başlıklarından biri essay yani deneme/ makale yazımı.

Kişisel Gelişimde İngilizce Öğrenmenin Faydaları

Neredeyse tüm dünyada konuşulan bir dil haline gelen İngilizce öğrenmek günümüzde hobiden ziyade bir ihtiyaç ve zorunluluk haline gelmiştir. İş başvurularında, yurt dışı seyahatlerinde ya da okulda mutlaka ihtiyacınız olacak olan İngilizce, özellikle ikinci dil olarak tüm kişilerde aranan niteliklerden biridir.

İngilizce İlginç Bilgiler

Bir yandan ilginç bilgiler öğrenirken İngilizce kelime dağarcığınızı geliştirmek ister misiniz? Ufkunuzu iki katına çıkaracak en ilginç bilgileri sizler için İngilizce çevirileri ile derledik. O halde İngilizce öğrenme sürecinize katkı sağlayacak eğlenceli içeriğimize birlikte göz atmaya başlayalım.

Bir Başarı Hikayesi Sevil Şatana!

İngilizce öğrenme yolculuğuna Wall Street English Türkiye ile başlayan ve bizimle birlikte başarılı sonuçlar elde eden değerli öğrencimiz ile tanışın; Elde ettiği başarılı sonuçlar sayesinde Wall Street English International tarafından da takdir edilen ve gururla tüm dünyaya duyurulan Sevil Şatana!

Phonetic Alphabet - İngilizce Fonetik Alfabe

İnternational Phonetic Alphabet yani Uluslararası Fonetik Alfabe, her sembolün belirli bir İngilizce sesle ilişkilendirildiği bir sistemi ifade eder.

10 Maddeyle En İyi İngilizce CV Nasıl Hazırlanır?

İş arayanların yüzlerce aday arasından sıyrılarak mülakata çağrılmasındaki başlıca etmen CV hazırlamak sanılanın aksine küçük ipuçları ile oldukça kolaydır.

İngilizce Mülakatlarda Karşılaşabileceğiniz 5 Soru

Yeni bir işe başlamak isteyen çoğu adayın korkulu rüyası haline gelen İngilizce mülakatlar sanılanın aksine basit ipuçları ile kolaylıkla çözülebilecek bir problem olarak karşımıza çıkıyor.

İngilizce Öğrenirken Asla Yapmamanız Gerekenler

İngilizce öğrenmek, çoğu kişi için uzun ve yorucu bir süreç olarak değerlendirilebiliyor. Her ne kadar İngilizce dili yeni öğrenmeye başlayanlar için çoğu zaman zorlayıcı olsa da bazı taktikler ve düzenli çalışmalar sayesinde kısa sürede bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

İngilizcenin Resmi Dil Olduğu Ülkeler

İngilizce, dünya üzerinde 1,8 milyar insan tarafından konuşulur. İngilizce günümüzde uluslararası dil, iletişim dili veya dünya dili olarak adlandırılır.

İngilizce Alfabe

İngilizce alfabe, İngilizceyi yazıya aktarırken kullanılan alfabedir. Latin harflerinden oluşan İngiliz alfabesinde 26 harf bulunmaktadır.

İngilizce Atasözleri ve Türkçe Anlamları

Her kültür hayat üzerine söylenmiş güzel sözlere ve tavsiyelere sahiptir. Bu sözlere atasözleri denir. Atasözleri ve deyimler bir ülkenin kültürüne dair en önemli ipuçlarıdır.

İnternet dilinde kullanılan İngilizce kelime veya deyimlerin kısaltmalarını biliyor musunuz?

“LOL” kelimesi ile daha önce hiç karşılaştınız mı ya da “ASAP” veya belki de bir arkadaşınıza tavsiye vermek için “YOLO”? Eğer bahsetmeye çalıştığımız şeyle ilgili bir fikriniz yoksa hemen açıklayalım.

İngilizce Öğrenmek İçin 10 Neden

Tüm dünyada insanlar ikinci bir dil öğrenmeye karar verdiklerinde ilk tercihlerini kuşkusuz İngilizce öğrenmek oluyor. Peki ama bu kadar çok kişinin İngilizce öğrenmek istemesinin sebepleri neler? 

İngilizce Çeviri Yaparak İngilizce Öğrenmek Mümkün müdür?

Dil öğrenirken yapılması gerekenler nelerdir ve Türkiye’de ne es geçilmektedir?

Ülkelerin İlginç Yılbaşı Gelenekleri

Yeni yıl yaklaşırken, yılbaşı planlarını yurtdışında yapmış olanlar için ülkelerin ilginç yılbaşı geleneklerini inceledik.

İngilizce Öğrenirken Yapılan 5 Hata

İngilizce öğrenme sürecine başlamadan önce aşağıdaki hataları yapmaktan kaçınarak daha kolay ve hızlı İngilizce öğrenebilirsiniz.

Sık Yapılan 14 İngilizce Gramer Hatası

İngilizceyi öğrenip aradan çıkarma aşamasındaysanız ve gramer ile mücadele ediyorsanız, kendinizi üzmeye değmez.

Akıcı İngilizce İçin 7 İpucu

İşte akıcı İngilizce konuşmak için yapılması gereken 7 temel ipucu...

İngilizce Sunum Becerilerinizi Geliştirmenin 5 Yolu

Hem eğitim hem de iş hayatında bilgi vermek, tanıtım yapmak, araştırma sonuçlarını ve raporları paylaşmak için sunumlardan yararlanılır.

Telaffuzda Zorlanacağınız 20 İngilizce Kelime

İngilizce öğrenmek bilindiği gibi sadece İngilizce gramer kurallarından ibaret değildir. Doğru telaffuz İngilizce eğitiminde oldukça önemli bir yere sahiptir. Biz de İngilizce konuşma sırasında zorlanacağınız ve çevrenizde de yanlış kullanımlarıyla meşhur kelimeleri sizler için derledik.

En Cool İngilizce Whatsapp Durumları

Artık Whatsapp durumları aramaktan vazgeç! Hadi senin için derlediğimiz, hem eğlenceli hem de cool 25 tane İngilizce Whatsapp sözlerine göz at.

En Popüler İngilizce Deyimlerin Anlamları

Günlük hayatta kullanılan İngilizce deyimler ve anlamlarından bahsettiğimiz bu yazıda daha önce anlamını tam olarak oturtamadığınız tüm İngilizce deyimleri ele aldık.

İngilizce Meslekler Ve Okunuşları

İngilizce meslekler ve işleri sizler için sıraladık ve okunuşlarını belirttik. Hangi meslek nasıl telaffuz edilir, bu yazıyı okuduktan sonra sıkıntı yaşamayacaksınız.

İngilizce Mevsimler, Aylar ve Günler

İngilizce kelimeler içinde olmazsa olmaz olan İngilizce aylar, İngilizce mevsimler ve İngilizce günleri sizler için hazırladık. Hadi o zaman birlikte incelemeye başlayalım!

İngilizcenizi Geliştirmek için 10 Yabancı Dizi Önerisi

İngilizce konuşma sırasında sorun mu yaşıyorsunuz? İngilizce kelime dağarcığınızı arttırmak niyetinde misiniz? Hadi o zaman yabancı dizi izlemeye başlayın.

İngilizce Tanışma Diyalogları

Belirli kalıp ve cümle yapılarını öğrendiğinizde rahatlıkla İngilizce diyalog kurabilecek ve böylece İngilizce pratik yapabileceksiniz.

İngilizce Mail Nasıl Yazılır?

İngilizce mail yazımında gerekli kalıp ve kuralları; İş İngilizcesi seviyesine uygun İngilizce mail örneklerini sizler için bu yazımızda anlattık.

İngilizce Aile Bireyleri

İngilizce öğrenme mantığını uygulayarak kolaylıkla aile bireylerinin İngilizce isimleri konusunu tamamlayabilirsiniz. Hadi o zaman birlikte başlayalım.

İngilizce Kısaltmalar ve Anlamları

İngilizce kelime kısaltmaları hem zamansızlar hem de üşengeçler için büyük bir kolaylık haline geliyor.

İngilizce Pratik Yapmak İçin 10 Eğlenceli Yöntem

Siz de ‘’anlıyorum ama konuşamıyorum’’ diyenlerden biri olmak istemiyorsanız bol bol İngilizce pratik yapmalısınız.

İngilizce Yol Tarifi Yaparken Zor Durumda Kalmayın!

İngilizce yol tarifi yapabilmek için öyle şakır şakır İngilizce bilmenize falan gerek yok. Tek yapmanız gereken bazı soru ve cevap kalıplarını bilmek.

İngilizce Adres Nasıl Yazılır?

İngilizce adres yazımı sırasında kullanılan kalıplar, soru cümleleri, ülkelere göre adres sırası gibi konuları sizler için yazdık.

IELTS Sınavı Hakkında Tüm Bilgiler-IELTS Hazırlık Önerileri

IELTS akademik salt genel İngilizce bilgisini ölçmek amacıyla değil, kişilerin İngilizce üzerindeki 4 ayrı becerisini ve buna bağlı olarak bu dile hakimiyetini ölçen bir sınav türüdür.

TOEFL Sınavı Hakkında Tüm Bilgiler-TOEFL Hazırlık Önerileri

İngilizce TOEFL sınavına girmeden önce TOEFL sınav bölümleri, başvuru, puanlama ve sonuç ile ilgili ihtiyacınız olan tüm bilgiler, etkili çalışma önerileri

İngilizce Hayvan İsimleri ve Telaffuzları

İngilizce hayvan isimleri en çok karıştırılan konuların başında geliyor.İngilizce öğrenme sürecinizde kolaylık sağlama amacıyla sizler için gruplandırarak anlatmaya çalıştık. İngilizce okunuşları ve Türkçe karşılıklarına da ayrıntılı bir şekilde yer verdik.

İngilizce Hoşçakal Demenin Alternatif Yolları

İngilizce konuşma dilinde karşınızdaki kişiyle vedalaşma; o kişiyi bir daha görüp görmemenize, yakınlığınıza ve konumunuza göre değişim gösterecektir.

İngilizcede En Sık Birbirine Karıştırılan Kelimeler

Konuşma ve yazı dilinde bu tip hataları minimuma indirebilmeniz için sizler için en çok karıştırılan kelimeleri, anlamları ve cümle içinde kullanımlarına göre ayrıntılı bir şekilde açıkladık. O halde İngilizce öğrenme sürecinize katkıda bulunacak bu listeye birlikte göz atmaya başlayalım.

İngilizceni Geliştirecek 10 Yabancı Film

İngilizce öğrenme sürecini daha da eğlenceli hale getirmek istemez misin? İngilizce öğrenmek hiç bu kadar zevkli olmamıştı!

İngiliz İngilizcesi ve Amerikan İngilizcesi Arasındaki Farklılıklar

İngiltere ve Amerika ülkelerinin her ikisinin de resmi dili İngilizce olmasına karşın Amerikan İngilizcesi ile İngiliz İngilizcesi arasında bazı farklılıklar bulunur.

İngilizce Aşk Sözleri

Sevdiğiniz kişiye söyleyebileceğiniz ya da sadece İngilizce öğrenme sürecinize fayda sağlamak için kullanabileceğiniz bir çok aşk sözünü sizler için derledik.

İngilizceyi Daha Hızlı Öğrenmenin Yolları

İngilizce her ne kadar öğrenmesi zevkli bir dil olsa da; İngilizce öğrenme süreci çoğu kişi için oldukça emek ve sabır gerektirdiği bilinmektedir. İngilizce dil becerisi, doğru bir strateji ve düzenli çalışma ile kişileri yeni bir dil öğrenmeye daha hızlı adapte eder.

Başlangıç Seviyesi için İngilizce Kitap Önerileri

Kitap okumak İngilizce öğrenmenin en eğlenceli ve kolay yolu olarak bilinir.

Filmlerden Unutulmaz İngilizce Cümleler

İngilizce öğrenme sürecinize fayda sağlamak için kullanabileceğiniz en ünlü yabancı filmlerin en güzel sözlerini sizler için derledik.

Karşınızdakine Kendini İyi Hissettirecek 20 İngilizce Cümle

Yapıcı ve olumlu ilişkiler kurmak İngilizce eğitim sürecinde fazlasıyla önem verilmesi gereken bir konudur. Özellikle yakın arkadaşlıklar kurarken karşınızdaki kişiyi özel ve önemli hissettirmeye çalışmanız; samimiyetinizi daha da ön plana çıkaracaktır.

İngilizce Bir Diyalog Başlatmanızı Sağlayacak 10 Cümle

İngilizce öğrenme sürecini hızlandırmanın en doğru yollarından biri ana dili İngilizce olan kişilerle iletişime geçmektir.

Restoranda İngilizce Diyaloglar

Yurt içi ya da yurt dışında yabancı bir restorana gittiğinizde İngilizce bilgi birikiminizi ortaya koymak ister misiniz?

7 Maddede İngilizce Essay İpuçları

İngilizce Essay yazmak, İngilizce öğrenme aşamasında olan birçok kişi için korkutucu görünüyor. Şimdi bütün önyargılarınızı bir kenara bırakın. Kusursuz Essay yazmak aslında sanıldığı kadar zor değil.

Seyahatte Kullanılan İngilizce Kelimeler

İngilizce öğrenme sürecinizi daha doğru ve akıcı bir şekilde yürütmenin en öğretici ve eğlenceli yollarından biri de yurt dışı seyahati yapmanızdır. Ancak İngilizce öğrenmeye yeni başladıysanız bu süreçte size yardımcı olacak bazı İngilizce kelime ve cümle kalıplarına ihtiyaç duymanız muhtemeldir.

Yabancı Müzik Dinlemenin İngilizceye Faydaları

İngilizce öğrenirken, çalışmanıza ek olarak İngilizce şarkılar dinleyerek bu süreci nasıl daha eğlenceli ve verimli hale getirebileceğinizi biliyor musunuz?

Blogumuza hoş geldiniz!

Wall Street English'te öğrenme yolculuğunuzdan en iyi şekilde yararlanmanız için size ilham verecek faydalı içerikler oluşturuyoruz. İngilizce Öğrenme İpuçları içeren makaleler yazıyoruz ve Wall Street English'teki en son haberlerle sizi güncel tutuyoruz. Devam edin ve içerik kütüphanemize göz atarak öğrenin!